425
![](https://ikivotos.gr/wp-content/uploads/2024/05/received_1823787771462101-300x225.jpeg)
![](https://ikivotos.gr/wp-content/uploads/2024/05/received_821944553324447-300x225.jpeg)
Με λαμπρότητα εορτάστηκε η εορτή της Ζωοδόχου Πηγής στον ιερό ναό Παναγίας Ελεούσης Μαλακώντα – Ερέτριας όπου την παραμονή της εορτής Πέμπτη της Διακαινησίμου τελέσθηκε ο Πανηγυρικός Εσπερινός τον οποίο ετέλεσαν ο Πανοσ Αρχιμ Θεαγένης Κόλλιας εφημέριος του ιερού ναού με τον εορτάζοντα Πρεσβύτερο Ζήση – Ιωάννη Φουρμούζη εφημέριο ιερού ναού Αγίου Νικολάου Ερέτριας.
Μετά το πέρας του εσπερινού ακολούθησε η λιτανεία της εικόνος.
Την επομένη ημέρα τελέσθηκε η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία απο τον Πανοσ Αρχιμ Θεαγένη Κόλλια εφημέριο του ιερού ναού
Μετά το πέρας της Θείας Ευχαριστίας διανεμήθει πανηγυρική δοχή στους πιστούς.
Φωτογραφίες Βασίλειος Μανής.
Δημήτριος Πετρογιάννης.
![](https://ikivotos.gr/wp-content/uploads/2024/05/received_1823787771462101-300x225.jpeg)
![](https://ikivotos.gr/wp-content/uploads/2024/05/received_821944553324447-300x225.jpeg)
![](https://ikivotos.gr/wp-content/uploads/2024/05/received_949263526981604-300x261.jpeg)